Yükleniyor...

Firma Girişi


Henüz üye değilmisiniz? Üye Ol!
Şifrenimizi Unuttunuz ?

İletişim Hattı

çam sakızı

2.El İlan Sahibi Firma :EKİN EMEK GIDA

Yetkili :HÜRDOĞAN GÜL

11-04-2011 13:20

Çam Sakızının Faydaları ve Etkileri: Solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan çamsakızı, akciğer iltihaplarına ve öksürüğe karşı faydalıdır. Sesi açar. Mideye kuvvet verir. İdrar yollarındaki hastalıklara karşı da faydalıdır.

 

.ÇAM SAKIZININ FAYDALARI VE ETKİLERİ: 

Solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan çamsakızı, akciğer iltihaplarına ve öksürüğe karşı faydalıdır. Sesi açar. Mideye kuvvet verir. İdrar yollarındaki hastalıklara karşı da faydalıdır. 
Çam sakızı mide öz suyu için stabilizatör görevi görür, ph değerini düzenler. Mide hastalığı çeken kişilere tavsiye edilir. 
Çam sakızı çiğnendikçe sertleşen bir sakızdır, yüz felci geçiren kişilerin konuşma yetilerini yeniden kazanabilmeleri için iyileştirme sürecinde yüz kaslarını geliştirmek amacıyla kullanılır. 
Çam sakızı kuvvetli bir antiseptiktir. Bugün bile Arhavi’ den Batum’ a kadar olan sahil şeridinde coğrafyanın elverişsizliğinden dolayı öyle ha deyince hastaneye gidilemediğinden dövülüp toz haline getirilerek yanık ve yaraların tedavisinde kullanılır. 
Çam sakızı sesi açar. 

Bknz: http://www.haber7.com/haber/20090309/Cam-sakizi-dogal-dis-macunu.php

KALİTELİ ÇAM SAKIZI NASIL ANLAŞILIR? 
Çam sakızı fındık büyüklüğünde kurumuş reçine topağıdır. Bal gibi yarı saydam sarımtırak bir maddedir. Tabaka şeklinde çam sakızı olmaz. Onlar reçinenin yapay koşullarda kurutulmasıyla imal edilmiş halk arasında hileli denilen sakızlardır. İtibar edilmemelidir. 


ÇAM SAKIZI NASIL KULLANILIR? 
Gül suyu ile karıştırılıp göze damlatılırsa göz ağrısını giderir. Çam sakızı, birer çay kaşığı un ve karabiberle karıştırılıp badem yağıyla kaynatıldıktan sonra yumurta akı ile birlikte basura sürülürse, basur memesini düşürmeye yardımcı olur. Çam sakızı, adından da anlaşılacağı gibi sakız olarak da çok eskilerden beri kullanılmaktadır. 2.El İlan Sahibi Firma Hakkında Daha Fazla BilgiDiğer 2.El İlanlar

Firma Arama

Aramak istediğiniz kelimeyi yazınızFirma Etiketleri

Istanbulda epilasyon merkezleri. Kayseri cocuk gereçleri. Inşaat sanayi ve malzemeleri. çeşme. Can inş malz. Konya cnc dik işlem. Kırma eleme mikronize. Adana sondaj. Bursada çelik kapıcılar. Izmirde boya firmaları izmirde boya işleri yapan firmalar. Konya oto döşeme firmaları. Nonwoven duvar kağıtları antalya. Oto araç kiralama. Istanbul metal kaplama. Saclı körük. Organizasyon.
Size Bir Telefon Kadar Yakınız...!!! 000000002
00000523544
Tel: 0 232 445 0 425
Email: firmareklamlari@gmail.com